- Home
- Products
- Embedded Solutions
- Computing
- System-On-Modules - SOM
- 10GPE20G10020A0
VIA Technologies, Inc. 10GPE20G10020A0
| Manufacturer: | VIA Technologies, Inc. |
|---|---|
| MFG Part #: | 10GPE20G10020A0 |
| Part #: | 10GPE20G10020A0 |
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
System-On-Modules - SOM
Specifications
| Dimensions | 146 mm x 102 mm |
|---|---|
| Form Factor | 3.5 in |
| Frequency | 2 GHz |
| Installed RAM | 2 GB |
| Interface Type | Audio, Ethernet, HDMI, RS-232, USB |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Memory Size | 2 GB |
| Memory Type | LPDDR4 SDRAM |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Cores | 4 Core |
| On-Board Storage Size | 16 GB |
| On-Board Storage Type | eMMC |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Processor Brand | MediaTek |
| Processor Type | Genio 350 |
| Subcategory | Computing |
My Recently Viewed Products