u-blox R41Z-EVAL
| Manufacturer: | u-blox |
|---|---|
| MFG Part #: | R41Z-EVAL |
| Part #: | R41Z-EVAL |
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Bluetooth Development Tools - 802.15.1 Bluetooth Eval Kit Low Engy 5.0+Thread
Specifications
| Dimensions | 10.6 mm x 16.2 mm x 1.9 mm |
|---|---|
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface Type | I2C, SPI, USB |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Operating Supply Voltage | 900 mV to 4.2 V |
| Product | Evaluation Kits |
| Protocol - Bluetooth, BLE - 802.15.1 | Bluetooth |
| Series | R41Z |
| Standard Pack Qty | 1 |
| Subcategory | Development Tools |
| Tool Is For Evaluation Of | KW41Z |
| Version | Version 4..2 |
My Recently Viewed Products