- Home
- Products
- Embedded Solutions
- Wireless & RF Modules
- GPS Modules
- NEO-F9P-15B
u-blox NEO-F9P-15B
| Manufacturer: | u-blox |
|---|---|
| MFG Part #: | NEO-F9P-15B |
| Part #: | NEO-F9P-15B |
| Availability: |
242 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
GNSS / GPS Modules u-blox F9 dual band L1/L5 GNSS module high precision Professional Grade LGA, 16x12 mm, 250 pcs/reel
Specifications
| Dimensions | 16 mm x 12.2 mm x 3.4 mm |
|---|---|
| Frequency | 400 kHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Moisture Sensitive | Yes |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Protocol - GPS, GLONASS | GNSS |
| Series | NEO-F9P |
| Standard Pack Qty | 250 |
| Subcategory | Wireless & RF Modules |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $118.50 | $118.50 |
| 10 | $109.22 | $1,092.20 |