- Home
- Products
- Embedded Solutions
- Wireless & RF Modules
- WiFi Modules (802.11)
- LILY-W133-10B
u-blox LILY-W133-10B
| Manufacturer: | u-blox |
|---|---|
| MFG Part #: | LILY-W133-10B |
| Part #: | LILY-W133-10B |
| Availability: |
1,231 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
WiFi Modules - 802.11 88W8801, 802.11bgn, metal antenna
Specifications
| Data Rate | 72 Mb/s |
|---|---|
| Dimensions | 14 mm x 10 mm x 3.8 mm |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface Type | SDIO, USB 2.0 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Moisture Sensitive | Yes |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Output Power | 15 dBm |
| Protocol - Cellular, NBIoT, LTE | 2G/3G, LTE |
| Protocol Supported | 802.11 b/g/n |
| Security | AES, TKIP, WAPI, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3 |
| Series | LILY-W1 |
| Standard Pack Qty | 500 |
| Subcategory | Wireless & RF Modules |
| Supply Current Receiving | 340 mA |
| Supply Current Transmitting | 340 mA |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.31 | $6.31 |
| 10 | $5.64 | $56.40 |