- Home
- Products
- Embedded Solutions
- Wireless & RF Modules
- Cellular Modules
- LE910C1NF10T107600
Telit IOT Products LLC LE910C1NF10T107600
| Manufacturer: | Telit IOT Products LLC |
|---|---|
| MFG Part #: | LE910C1NF10T107600 |
| Part #: | LE910C1NF10T107600 |
| Availability: |
360 in stock
|
Product Information
Cellular Modules
Specifications
| Dimensions | 28.2 mm x 28.2 mm x 2.2 mm |
|---|---|
| Interface Type | GPIO, I2C, UART, USB |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage | 3.8 V |
| Output Power | 200 mW |
| Product | Cellular Modules |
| Protocol - Cellular, NBIoT, LTE | LTE Cat 4, LTE Cat 1 |
| Series | LE910Cx |
| Subcategory | Wireless & RF Modules |
| Supply Voltage - Max | 4.2 V |
| Supply Voltage - Min | 3.4 V |
My Recently Viewed Products