- Home
- Products
- Passive Components
- Antennas
- TG.62.A113
Taoglas TG.62.A113
| Manufacturer: | Taoglas |
|---|---|
| MFG Part #: | TG.62.A113 |
| Part #: | TG.62.A113 |
| Availability: |
41 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Antennas WideBand (600-7125MHz) Dipole IP67 Terminal Antenna with 90A Hinged R/A SMA(M)
Specifications
| Antenna Connector Type | SMA (Male) |
|---|---|
| Application | Gateways & Routers – Exterior Cameras – Vending Machines |
| Cable Type | RG178 |
| Country of Assembly | Not Available |
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TW |
| Frequency Range | 7.125 MHz to 600 MHz |
| Gain | 2.55 dBi |
| Ground Plane Size | 15 cm x 9 cm |
| Impedance | 50 Ohms |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 203 mm |
| Maximum Frequency | 7.125 GHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mechanical Style | Hinged, Whip |
| Minimum Frequency | 600 MHz |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Wall Mount |
| Polarization | Linear |
| Product | Outdoor Antennas |
| Protocol - Cellular, NBIoT, LTE | Cellular |
| Standard Pack Qty | 100 |
| Style | Right Angle |
| Subcategory | Antennas |
| Termination Style | Connector |
| Type | Dipole |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $20.35 | $20.35 |
| 10 | $15.23 | $152.30 |
| 100 | $14.09 | $1,409.00 |
| 200 | $13.30 | $2,660.00 |
| 500 | $13.05 | $6,525.00 |