- Home
- Products
- Passive Components
- Antennas
- MA412.A.BI.003
Taoglas MA412.A.BI.003
| Manufacturer: | Taoglas |
|---|---|
| MFG Part #: | MA412.A.BI.003 |
| Part #: | MA412.A.BI.003 |
| Availability: | |
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Antennas Storm MA412 2in1 Permanent Mount 4G/3G/2G 2xMIMO 3M CFD-200 SMA(M)
Specifications
| Antenna Connector Type | SMA Male |
|---|---|
| Application | HD Video over LTE, First Responders, Emergency Services, Intelligent Transport Systems, IoT Devices, High Defination Video Broadcast Systems, Wireless Applications, Digital Signage |
| Cable Length | 3 m |
| Cable Type | 3 M CFD200 x 2 |
| Center Frequency | 700 MHz, 850 MHz, 900 MHz, 1.57542 GHz, 1.602 GHz, 1.8 GHz, 1.9 GHz, 2.1 GHz, 2.45 GHz, 2.6 GHz, 3.5 GHz |
| Country of Assembly | Not Available |
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | VN |
| Height | 30.95 mm |
| Impedance | 50 Ohms |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 216.24 mm |
| Maximum Frequency | 3.6 GHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mechanical Style | Module |
| Minimum Frequency | 698 MHz |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Direct / Permanent Mount |
| Number of Bands | 2 Band |
| Product | Outdoor Antennas |
| Protocol - Cellular, NBIoT, LTE | 2G/3G/4G, Cellular (NBIoT, LTE), GSM, UMTS, DCS, PCS, WCDMA, HSPA |
| Protocol - GPS, GLONASS | BEIDOU, Galileo, GLONASS, GPS, IRNSS |
| Series | Storm |
| Standard Pack Qty | 50 |
| Style | Dome |
| Subcategory | Antennas |
| Termination Style | Connector |
| Type | Active |
| VSWR | 3.5 |
| Width | 93.25 mm |
My Recently Viewed Products