- Home
- Products
- Passive Components
- Antennas
- GW.26.0152
Taoglas GW.26.0152
| Manufacturer: | Taoglas |
|---|---|
| MFG Part #: | GW.26.0152 |
| Part #: | GW.26.0152 |
| Availability: |
502 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Antennas GW.26 2.4GHz Monopole Antenna RP-SMA(M)RA
Specifications
| Antenna Connector Type | RP-SMA Male |
|---|---|
| Application | Wireless Application, ISM Application |
| Bandwidth | 100 MHz |
| Center Frequency | 2.45 GHz |
| Country of Assembly | Not Available |
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | VN |
| Gain | 1.8 dBi |
| Impedance | 50 Ohms |
| IP Rating | IP65 |
| Length | 28.1 mm |
| Maximum Frequency | 2.5 GHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mechanical Style | Whip |
| Minimum Frequency | 2.4 GHz |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Panel Mount |
| Number of Bands | 1 Band |
| Polarization | Vertical |
| Power Rating | 1 W |
| Product | Outdoor Antennas |
| Protocol - ANT, Thread, Zigbee - 802.15.4 | 802.15.4 (ANT, Thread, Zigbee) |
| Protocol - Bluetooth, BLE - 802.15.1 | Bluetooth, BLE |
| Protocol - Sub GHz | IoT, ISM |
| Protocol - WiFi - 802.11 | 802.11, WiFi, WLAN |
| Standard Pack Qty | 100 |
| Style | Stubby |
| Subcategory | Antennas |
| Termination Style | Connector |
| Type | Monopole |
| Width | 17.2 mm |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.00 | $9.00 |
| 10 | $6.86 | $68.60 |
| 50 | $6.75 | $337.50 |
| 100 | $6.35 | $635.00 |
| 200 | $6.03 | $1,206.00 |
| 500 | $5.87 | $2,935.00 |
| 1,000 | $5.75 | $5,750.00 |