- Home
- Products
- Passive Components
- Antennas
- GW.15.2113
Taoglas GW.15.2113
| Manufacturer: | Taoglas |
|---|---|
| MFG Part #: | GW.15.2113 |
| Part #: | GW.15.2113 |
| Availability: |
110 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Antennas GW.15 2.4GHz Dipole Antenna SMA(M) Hinged
Specifications
| Antenna Connector Type | SMA Male |
|---|---|
| Application | Wireless Application, ISM Application |
| Cable Type | RG-178 |
| Center Frequency | 2.45 GHz |
| Country of Assembly | Not Available |
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TW |
| Gain | 3 dBi |
| Impedance | 50 Ohms |
| IP Rating | IP65 |
| Length | 108.5 mm |
| Maximum Frequency | 2.5 GHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mechanical Style | Whip |
| Minimum Frequency | 2.4 GHz |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Panel Mount |
| Number of Bands | 1 Band |
| Polarization | Vertical |
| Power Rating | 1 W |
| Product | Outdoor Antennas |
| Protocol - ANT, Thread, Zigbee - 802.15.4 | 802.15.4 (ANT, Thread, Zigbee) |
| Protocol - Bluetooth, BLE - 802.15.1 | Bluetooth, BLE |
| Protocol - Sub GHz | IoT, ISM |
| Protocol - WiFi - 802.11 | 802.11, WiFi, WLAN |
| Standard Pack Qty | 100 |
| Style | Tilt/Swivel |
| Subcategory | Antennas |
| Termination Style | Connector |
| Type | Dipole |
| VSWR | 1.8 |
| Width | 31.5 mm |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.88 | $4.88 |
| 10 | $3.62 | $36.20 |
| 100 | $3.27 | $327.00 |
| 200 | $3.09 | $618.00 |
| 500 | $3.02 | $1,510.00 |
| 1,000 | $2.94 | $2,940.00 |
| 2,500 | $2.85 | $7,125.00 |