Silicon Labs XG24-RB4188A
| Manufacturer: | Silicon Labs |
|---|---|
| MFG Part #: | xG24-RB4188A |
| Part #: | XG24-RB4188A |
| Availability: |
15 in stock
|
Product Information
RF Development Tools EFR32xG24 2.4 GHz +20 dBm Antenna Diversity Radio Board
Specifications
| AI Platform Compatibility | Edge Impulse |
|---|---|
| Country of Assembly | Not Available |
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | NO |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Maximum Operating Temperature | + 25 C |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Product | Development Kits |
| Standard Pack Qty | 1 |
| Subcategory | Development Tools |
| Tool Is For Evaluation Of | EFR32xG24 |
| Type | Radio Module |
My Recently Viewed Products