Silicon Labs FG25-RB4272A
| Manufacturer: | Silicon Labs |
|---|---|
| MFG Part #: | FG25-RB4272A |
| Part #: | FG25-RB4272A |
| Availability: |
34 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
RF Development Tools EFR32FG25 470 MHz +16 dBm Radio Board
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | US |
| Frequency | 928.1 MHz |
| Product | Add-On Boards |
| Standard Pack Qty | 1 |
| Subcategory | Development Tools |
| Type | Radio Module |
My Recently Viewed Products