Silex Technology America, Inc. BR-330AC-LP-US
| Manufacturer: | Silex Technology America, Inc. |
|---|---|
| MFG Part #: | BR-330AC-LP-US |
| Part #: | BR-330AC-LP-US |
| Availability: |
75 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Ethernet Modules 802.11ac 1x1 Low Power Enterprise Ethernet to Wi-Fi bridge - US Model
Specifications
| Dimensions | 126 mm x 75 mm x 24 mm |
|---|---|
| Interface Type | Ethernet |
| Maximum Operating Temperature | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Operating Supply Current | 850 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Power Consumption | 4.25 W |
| Product | Ethernet Bridges |
| Protocol - WiFi - 802.11 | 802.11 ac |
| Series | BR-330AC-LP |
| Standard Pack Qty | 1 |
| Subcategory | Ethernet & Communication Modules |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $362.41 | $362.41 |
| 10 | $344.93 | $3,449.30 |
| 30 | $332.42 | $9,972.60 |