Signetik M1-N1-TC2
| Manufacturer: | Signetik |
|---|---|
| MFG Part #: | M1-N1-TC2 |
| Part #: | M1-N1-TC2 |
| Availability: |
Product Information
Cellular Modules
Specifications
| Dimensions | 32.8 mm x 24.5 mm x 4.5 mm |
|---|---|
| Frequency | 700 MHz to 2.2 GHz |
| Interface Type | GPIO, I2C, I2S, PWM, SPI |
| Product | Cellular Modules |
| Protocol - Cellular, NBIoT, LTE | Cellular, LTE-M |
| Series | SigCell |
| Subcategory | Wireless & RF Modules |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 1.8 V |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1,420.00 | $1,420.00 |
| 20 | $110.20 | $2,204.00 |
| 50 | $76.30 | $3,815.00 |