- Home
- Products
- Circuit Protection
- ESD Suppressors / TVS Diodes
- RCLAMP7538P.TNT
Semtech RCLAMP7538P.TNT
| Manufacturer: | Semtech |
|---|---|
| MFG Part #: | RCLAMP7538P.TNT |
| Part #: | RCLAMP7538P.TNT |
| Availability: |
1,494 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 8-Line 5V 0.6pF 0.42 Ohm 20kV SLP3810N9
Specifications
| Breakdown Voltage | 6.5 V |
|---|---|
| Cd - Diode Capacitance | 500 fF |
| Clamping Voltage | 15 V |
| Country of Assembly | Not Available |
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | CN |
| Ipp - Peak Pulse Current | 5 A |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Number of Channels | 8 Channel |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Package / Case | SLP3810N9-9 |
| Polarity | Unidirectional |
| Product | ESD Suppressors |
| Series | RCLAMP75 |
| Standard Pack Qty | 10000 |
| Subcategory | ESD Protection Diodes / TVS Diodes |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap | 25 kV |
| Vesd - Voltage ESD Contact | 20 kV |
| Working Voltage | 5 V |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.81 | $1.81 |
| 10 | $1.19 | $11.90 |
| 100 | $0.80 | $80.00 |
| 500 | $0.63 | $315.00 |
| 1,000 | $0.58 | $580.00 |
| 2,500 | $0.57 | $1,425.00 |
| 5,000 | $0.57 | $2,850.00 |
| 10,000 | $0.54 | $5,400.00 |