- Home
- Products
- Circuit Protection
- ESD Suppressors / TVS Diodes
- RCLAMP3374N.TCT
Semtech RCLAMP3374N.TCT
| Manufacturer: | Semtech |
|---|---|
| MFG Part #: | RCLAMP3374N.TCT |
| Part #: | RCLAMP3374N.TCT |
| Availability: |
11,075 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
ESD Protection Diodes / TVS Diodes RClamp 4-Line 3.3V 5pF 40A SLP3020N10
Specifications
| Breakdown Voltage | 2.8 V |
|---|---|
| Cd - Diode Capacitance | 5 pF |
| Clamping Voltage | 25 V |
| Current Rating | 1 uA |
| Ipp - Peak Pulse Current | 40 A |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Package / Case | SLP3020N10-10 |
| Polarity | Bidirectional |
| Pppm - Peak Pulse Power Dissipation | 1 kW |
| Product | ESD Suppressors |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Standard Pack Qty | 3000 |
| Subcategory | ESD Protection Diodes / TVS Diodes |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Vesd - Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Working Voltage | 3.3 V |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.49 | $2.49 |
| 10 | $1.71 | $17.10 |
| 100 | $1.21 | $121.00 |
| 500 | $0.95 | $475.00 |
| 1,000 | $0.92 | $920.00 |
| 3,000 | $0.84 | $2,520.00 |
| 6,000 | $0.82 | $4,920.00 |
| 9,000 | $0.82 | $7,380.00 |