- Home
- Products
- Embedded Solutions
- Ethernet & Communication Modules
- Modems
- MT9234SMI-92-R1-SP
MultiTech MT9234SMI-92-R1-SP
| Manufacturer: | MultiTech |
|---|---|
| MFG Part #: | MT9234SMI-92-R1-SP |
| Part #: | MT9234SMI-92-R1-SP |
Product Information
Modems
Specifications
| Data Rate | 56 kb/s |
|---|---|
| Description/Function | Data/Fax SocketModem Embedded Modem, Serial Data |
| Dimensions | 64.54 mm x 26.54 mm x 12.69 mm |
| Interface Type | Serial |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Operating Supply Current | 116 mA |
| Product | Embedded Modems |
| Subcategory | Ethernet & Communication Modules |
| Supply Voltage - Max | 5 V |
| Supply Voltage - Min | 5 V |
My Recently Viewed Products