- Home
- Products
- Embedded Solutions
- Ethernet & Communication Modules
- Routers
- NTC-224-01-01
Lantronix NTC-224-01-01
| Manufacturer: | Lantronix |
|---|---|
| MFG Part #: | NTC-224-01-01 |
| Part #: | NTC-224-01-01 |
| Availability: |
2 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Routers 4G LTE IIoT Router for AT&T (US) 1 LAN FE, RS-232/485 MULTI-MODE, USB, 4 I/O
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 143 mm x 107 mm x 34 mm |
| Flash | 512 MB |
| Frequency | 1 GHz |
| IP Rating | IP41 |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Ports | 3 Port |
| Operating Supply Voltage | 0 V to 30 V |
| Power Consumption | 6 W |
| Product | Routers |
| Protocol - Cellular, NBIoT, LTE | LTE |
| RAM | 256 MB |
| Series | NTC-220 |
| Standard Pack Qty | 50 |
| Subcategory | Ethernet & Communication Modules |
| Supply Voltage - Max | 30 V |
| Supply Voltage - Min | 0 V |
My Recently Viewed Products