Lantronix EMG751101S
| Manufacturer: | Lantronix |
|---|---|
| MFG Part #: | EMG751101S |
| Part #: | EMG751101S |
| Availability: |
1 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Gateways SKU, 8 PORT SERIAL, CELLULAR LTE, EMG7500
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | MY |
| Data Rate | 921.6 kb/s, 1 Gb/s |
| Dimensions | 163 mm x 145 mm x 43 mm |
| Flash | 0.5 GB |
| Interface Type | RS-232 |
| Maximum Operating Temperature | + 50 C |
| Memory Type | DRAM |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Number of Ports | 8 Port |
| Operating Supply Voltage | 9 VDC to 30 VDC |
| Power Consumption | 20 W |
| Product | Edge Management Gateways |
| RAM | 0.5 GB |
| Security | AES |
| Series | EMG7500 |
| Standard Pack Qty | 1 |
| Subcategory | Ethernet & Communication Modules |
| Supply Voltage - Max | 240 VAC, 30 VDC |
| Supply Voltage - Min | 100 VAC, 9 VDC |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1,350.00 | $1,350.00 |