- Home
- Products
- Embedded Solutions
- Ethernet & Communication Modules
- Modems
- XM-M92-4P-UA
Digi International XM-M92-4P-UA
| Manufacturer: | Digi International |
|---|---|
| MFG Part #: | XM-M92-4P-UA |
| Part #: | XM-M92-4P-UA |
| Availability: |
16 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Modems Xbee modem 900HP 200K RS-485 w/acc
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TH |
| Description/Function | Xbee modem, RS485 to Xbee-PRO 900HP, 200 Kbps with accessories |
| Dimensions | 11.4 cm x 7 cm x 2.9 cm |
| Frequency | 902 MHz to 928 MHz |
| Interface Type | RS-485 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Product | RF Modems |
| Series | XBee-PRO 900HP |
| Standard Pack Qty | 1 |
| Subcategory | Ethernet & Communication Modules |
| Supply Voltage - Max | 30 V |
| Supply Voltage - Min | 7 V |
| Tradename | XBee-PRO |
My Recently Viewed Products