- Home
- Products
- Embedded Solutions
- Ethernet & Communication Modules
- Routers
- WR44-L600-CE1-SU
Digi International WR44-L600-CE1-SU
| Manufacturer: | Digi International |
|---|---|
| MFG Part #: | WR44-L600-CE1-SU |
| Part #: | WR44-L600-CE1-SU |
| Availability: |
1 in stock
|
Product Notifications
Mouser does not presently sell this product in your region.
Product Information
Routers TransPort WR44 LTE NA GSM / AT&T
Specifications
| Data Rate | 10 Mb/s, 100 Mb/s |
|---|---|
| Dimensions | 145 mm x 210 mm x 40 mm |
| Flash | 128 MB |
| Interface Type | Ethernet, Serial |
| Maximum Operating Temperature | + 40 C |
| Memory Type | Flash, DDR2 |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Number of Ports | 4 x RJ45, 1 x Serial, 1 x USB |
| Operating Supply Voltage | 9 V to 36 V |
| Power Consumption | 15 W |
| Product | Cellular Routers |
| RAM | 64 MB |
| Series | WR44 |
| Standard Pack Qty | 1 |
| Subcategory | Ethernet & Communication Modules |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Supply Voltage - Min | 9 V |
| Tradename | TRANSPORT |
My Recently Viewed Products