Digi International AW02-G300-GLB
| Manufacturer: | Digi International |
|---|---|
| MFG Part #: | AW02-G300-GLB |
| Part #: | AW02-G300-GLB |
| Availability: |
114 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Ethernet Modules Kit, Digi AnywhereUSB 2 Plus, 2 port USB over IP Remote USB 3.1 Hub with 2 type A USB connectors, 10/100/1G Ethernet, with Power Supply and International Plug Tips (US, UK, EU, AUS)
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TW |
| Dimensions | 118 mm x 74 mm x 30 mm |
| Interface Type | Ethernet, USB |
| Maximum Operating Temperature | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Operating Supply Current | 5 A |
| Operating Supply Voltage | 5 VDC |
| Power Consumption | 25 W |
| Product | Ethernet Modules |
| Standard Pack Qty | 1 |
| Subcategory | Ethernet & Communication Modules |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $540.00 | $540.00 |
| 10 | $535.00 | $5,350.00 |