DB Unlimited IE330403-1
| Manufacturer: | DB Unlimited |
|---|---|
| MFG Part #: | IE330403-1 |
| Part #: | IE330403-1 |
| Availability: |
161 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Buzzers & Audio Indicators - Industrial Electro-Mechanical Indicator
Specifications
| Current Rating | 20 mA |
|---|---|
| Dimensions | 23 mm x 17 mm x 15.5 mm |
| Frequency | 400 Hz |
| Height | 15.5 mm |
| Length | 33.5 mm |
| Mounting Style | Flange Mount |
| Product | Indicators |
| Series | IE |
| Sound Pressure Level | 70 dBA |
| Standard Pack Qty | 110 |
| Subcategory | Audio Devices |
| Termination Style | Wire Lead |
| Tone | Single |
| Type | Electromechanical |
| Voltage Rating | 3 V |
| Width | 17 mm |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.19 | $5.19 |
| 10 | $4.39 | $43.90 |
| 100 | $2.95 | $295.00 |
| 250 | $2.92 | $730.00 |
| 500 | $2.87 | $1,435.00 |