- Home
- Products
- Passive Components
- Frequency Control & Timing Devices
- Oscillators
- Standard Clock Oscillators
- ISM95-3251AH-1.000MHZ
Abracon ISM95-3251AH-1.000MHZ
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | ISM95-3251AH-1.000MHZ |
| Part #: | ISM95-3251AH-1.000MHZ |
| Availability: |
1,018 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Standard Clock Oscillators Crystal Oscillator 2520 4-SMD 1MHz 25ppm -40C - 85C CMOS 3.3V
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | CN |
| Frequency | 1 MHz |
| Frequency Stability | 25 PPM |
| Height | 1 mm (0.039 in) |
| Length | 2.5 mm (0.098 in) |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Format | CMOS |
| Series | ISM95 |
| Standard Pack Qty | 3000 |
| Subcategory | Oscillators |
| Supply Voltage - Max | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min | 3.135 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Width | 2 mm (0.079 in) |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.54 | $1.54 |
| 10 | $1.33 | $13.30 |
| 25 | $1.27 | $31.75 |
| 100 | $1.15 | $115.00 |
| 250 | $1.06 | $265.00 |
| 500 | $1.04 | $520.00 |
| 1,000 | $0.99 | $990.00 |
| 3,000 | $0.92 | $2,760.00 |
| 6,000 | $0.87 | $5,220.00 |