- Home
- Products
- Passive Components
- Frequency Control & Timing Devices
- Oscillators
- Standard Clock Oscillators
- EC2645TTS-32.000M TR
Abracon EC2645TTS-32.000M TR
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | EC2645TTS-32.000M TR |
| Part #: | EC2645TTS-32.000M TR |
| Availability: | |
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Standard Clock Oscillators 32MHz 3.3Vdc 50ppm -10C to +70C
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | KR |
| Current Rating | 10 mA |
| Duty Cycle - Max | 50% |
| Frequency | 32 MHz |
| Frequency Stability | 50 PPM |
| Height | 1.8 mm (0.071 in) |
| Length | 7 mm (0.276 in) |
| Load Capacitance | 30 pF |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | - 10 C |
| Output Format | CMOS |
| Package / Case | 7 mm x 5 mm |
| Series | EC26 |
| Standard Pack Qty | 1000 |
| Subcategory | Oscillators |
| Supply Voltage - Max | 3.3 V |
| Supply Voltage - Min | 3.3 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Width | 5 mm (0.197 in) |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.90 | $0.90 |
| 2,000 | $1.04 | $2,080.00 |
| 5,000 | $1.02 | $5,100.00 |