- Home
- Products
- Passive Components
- Frequency Control & Timing Devices
- Crystals
- E1SFA18-25.000M TR
Abracon E1SFA18-25.000M TR
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | E1SFA18-25.000M TR |
| Part #: | E1SFA18-25.000M TR |
| Availability: |
883 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Crystals 25MHz 18pF 30ppm -40C +85C
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | CN |
| Drive Level | 1 mW |
| ESR | 40 Ohms |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 50 PPM |
| Height | 3.2 mm |
| Length | 13.3 mm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | 13.3 mm x 4.85 mm |
| Series | E1S |
| Standard Pack Qty | 1000 |
| Subcategory | Crystals |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Tolerance | 30 PPM |
| Width | 4.85 mm |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32 | $0.32 |
| 10 | $0.28 | $2.80 |
| 25 | $0.25 | $6.25 |
| 100 | $0.24 | $24.00 |
| 250 | $0.23 | $57.50 |
| 500 | $0.22 | $110.00 |
| 1,000 | $0.19 | $190.00 |
| 2,000 | $0.18 | $360.00 |
| 5,000 | $0.17 | $850.00 |