Abracon AX7DBF1-156.2500T
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | AX7DBF1-156.2500T |
| Part #: | AX7DBF1-156.2500T |
| Availability: | |
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Standard Clock Oscillators Crystal Oscillator 7050 6-SMD 156.25MHz 25ppm -40C - 85C LVDS 2.5V
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TW |
| Current Rating | 64 mA |
| Duty Cycle - Max | 55 % |
| Frequency | 156.25 MHz |
| Frequency Stability | 25 PPM |
| Height | 1.8 mm (0.071 in) |
| Length | 7 mm (0.276 in) |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Format | LVDS |
| Package / Case | 7 mm x 5 mm |
| Series | AX7 |
| Standard Pack Qty | 250 |
| Subcategory | Oscillators |
| Supply Voltage - Max | 2.75 V |
| Supply Voltage - Min | 2.25 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Tradename | ClearClock |
| Width | 5 mm (0.197 in) |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.36 | $6.36 |
| 1,000 | $6.78 | $6,780.00 |