- Home
- Products
- Passive Components
- Frequency Control & Timing Devices
- Oscillators
- MEMS Oscillators
- ASEMB-32.000MHZ-LY-T
Abracon ASEMB-32.000MHZ-LY-T
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | ASEMB-32.000MHZ-LY-T |
| Part #: | ASEMB-32.000MHZ-LY-T |
| Availability: |
456 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
MEMS Oscillators Oscillator 3225 4-SMD 32MHz 10ppm -40C - 85C CMOS 1.8V - 3.3V
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TH |
| Frequency | 32 MHz |
| Frequency Stability | 10 PPM |
| Height | 0.85 mm (0.033 in) |
| Length | 3.5 mm (0.138 in) |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Format | CMOS |
| Package / Case | 1310 (3225 metric) |
| Series | ASEMB |
| Standard Pack Qty | 1000 |
| Subcategory | Oscillators |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 1.7 V |
| Width | 2.5 mm (0.098 in) |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.82 | $3.82 |
| 10 | $3.33 | $33.30 |
| 25 | $3.15 | $78.75 |
| 50 | $3.02 | $151.00 |
| 100 | $2.90 | $290.00 |
| 250 | $2.74 | $685.00 |
| 500 | $2.56 | $1,280.00 |
| 1,000 | $2.44 | $2,440.00 |
| 2,000 | $2.41 | $4,820.00 |