- Home
- Products
- Passive Components
- Frequency Control & Timing Devices
- Oscillators
- MEMS Oscillators
- ASEMB-25.000MHZ-LC-T
Abracon ASEMB-25.000MHZ-LC-T
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | ASEMB-25.000MHZ-LC-T |
| Part #: | ASEMB-25.000MHZ-LC-T |
| Availability: |
3,934 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
MEMS Oscillators 25.0 MHZ 15PF -40+85C
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TH |
| Duty Cycle - Max | 55 % |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 50 PPM |
| Height | 0.85 mm (0.033 in) |
| Length | 3.5 mm (0.138 in) |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Format | CMOS |
| Package / Case | 1310 (3225 metric) |
| Series | ASEMB |
| Standard Pack Qty | 1000 |
| Subcategory | Oscillators |
| Supply Voltage - Max | 3.3 V |
| Supply Voltage - Min | 1.8 V |
| Width | 2.5 mm (0.098 in) |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.76 | $2.76 |
| 10 | $2.26 | $22.60 |
| 50 | $2.06 | $103.00 |
| 100 | $1.95 | $195.00 |
| 250 | $1.79 | $447.50 |
| 500 | $1.75 | $875.00 |
| 1,000 | $1.56 | $1,560.00 |
| 2,000 | $1.51 | $3,020.00 |
| 5,000 | $1.49 | $7,450.00 |