- Home
- Products
- Passive Components
- Frequency Control & Timing Devices
- Oscillators
- Standard Clock Oscillators
- ASDAIG3-26.000MHZ-X-K-T
Abracon ASDAIG3-26.000MHZ-X-K-T
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | ASDAIG3-26.000MHZ-X-K-T |
| Part #: | ASDAIG3-26.000MHZ-X-K-T |
| Availability: |
156 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Standard Clock Oscillators Crystal Oscillator 2520 4-SMD 26MHz 30ppm -40C - 105C CMOS 1.8V
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TW |
| Current Rating | 2 mA |
| Duty Cycle - Max | 60 % |
| Frequency | 26 MHz |
| Frequency Stability | 30 PPM |
| Height | 0.95 mm (0.037 in) |
| Length | 2.5 mm (0.098 in) |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Format | HCMOS |
| Package / Case | 2.5 mm x 2 mm |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Series | ASDAIG |
| Standard Pack Qty | 1000 |
| Subcategory | Oscillators |
| Supply Voltage - Max | 1.89 V |
| Supply Voltage - Min | 1.71 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Width | 2 mm (0.079 in) |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.39 | $2.39 |
| 10 | $2.15 | $21.50 |
| 25 | $2.11 | $52.75 |
| 500 | $1.39 | $695.00 |
| 1,000 | $1.35 | $1,350.00 |
| 5,000 | $1.34 | $6,700.00 |