Abracon AMPMGFB-50.0000T
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | AMPMGFB-50.0000T |
| Part #: | AMPMGFB-50.0000T |
| Availability: |
529 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
MEMS Oscillators Oscillator 1612 4-SMD 50MHz 25ppm -40C - 85C CMOS 1.71V - 3.63V
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TH |
| Current Rating | 1.3 mA |
| Duty Cycle - Max | 60 % |
| Frequency | 50 MHz |
| Frequency Stability | 25 PPM |
| Height | 0.84 mm (0.033 in) |
| Length | 1.6 mm (0.063 in) |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Format | CMOS |
| Package / Case | 1.6 mm x 1.2 mm |
| Series | AMPM |
| Standard Pack Qty | 1000 |
| Subcategory | Oscillators |
| Supply Voltage - Max | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min | 1.71 V |
| Width | 1.2 mm (0.047 in) |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.40 | $2.40 |
| 10 | $2.07 | $20.70 |
| 50 | $1.86 | $93.00 |
| 100 | $1.78 | $178.00 |
| 250 | $1.63 | $407.50 |
| 500 | $1.61 | $805.00 |
| 1,000 | $1.54 | $1,540.00 |
| 2,000 | $1.44 | $2,880.00 |
| 5,000 | $1.38 | $6,900.00 |