Abracon AMPMEFB-24.0000T
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | AMPMEFB-24.0000T |
| Part #: | AMPMEFB-24.0000T |
| Availability: | |
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
MEMS Oscillators Oscillator 3225 4-SMD 24MHz 25ppm -40C - 85C CMOS 1.71V - 3.63V
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TH |
| Current Rating | 1.3 mA |
| Duty Cycle - Max | 55 % |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | 25 PPM |
| Height | 0.85 mm (0.033 in) |
| Length | 3.2 mm (0.126 in) |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Format | CMOS |
| Package / Case | 3.2 mm x 2.5 mm |
| Series | AMPM |
| Standard Pack Qty | 1000 |
| Subcategory | Oscillators |
| Supply Voltage - Max | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min | 1.71 V |
| Width | 2.5 mm (0.098 in) |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.76 | $2.76 |
| 10 | $2.38 | $23.80 |
| 50 | $2.15 | $107.50 |
| 100 | $2.06 | $206.00 |
| 250 | $1.84 | $460.00 |
| 1,000 | $1.55 | $1,550.00 |
| 5,000 | $1.52 | $7,600.00 |