- Home
- Products
- Passive Components
- Frequency Control & Timing Devices
- Crystals
- ABM3BAIG-10.000MHZ-12-1Z-T
Abracon ABM3BAIG-10.000MHZ-12-1Z-T
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | ABM3BAIG-10.000MHZ-12-1Z-T |
| Part #: | ABM3BAIG-10.000MHZ-12-1Z-T |
| Availability: |
109 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Crystals Xtal 5032 4-SMD 10MHz Tol 10ppm Stab 50ppm -40C - 125C 12pF 80 Ohms
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TW |
| Drive Level | 10 uW |
| ESR | 80 Ohms |
| Frequency | 10 MHz |
| Frequency Stability | 50 PPM |
| Height | 1 mm |
| Length | 5 mm |
| Load Capacitance | 12 pF |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | 3.2 mm x 5 mm |
| Product | Crystals |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Series | ABM3BAIG |
| Standard Pack Qty | 1000 |
| Subcategory | Crystals |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Tolerance | 10 PPM |
| Width | 3.2 mm |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.20 | $1.20 |
| 10 | $1.05 | $10.50 |
| 25 | $0.95 | $23.75 |
| 100 | $0.91 | $91.00 |
| 250 | $0.76 | $190.00 |
| 500 | $0.68 | $340.00 |
| 1,000 | $0.65 | $650.00 |
| 2,000 | $0.63 | $1,260.00 |
| 5,000 | $0.62 | $3,100.00 |