- Home
- Products
- Passive Components
- Frequency Control & Timing Devices
- Crystals
- ABM10-30.000MHZ-D30-T3
Abracon ABM10-30.000MHZ-D30-T3
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | ABM10-30.000MHZ-D30-T3 |
| Part #: | ABM10-30.000MHZ-D30-T3 |
| Availability: |
481 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Crystals Xtal 2520 4-SMD 30MHz Tol 20ppm Stab 30ppm -40C - 85C 10pF 70 Ohms
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | TW |
| Drive Level | 10 uW |
| ESR | 70 Ohms |
| Frequency | 30 MHz |
| Frequency Stability | 30 PPM |
| Height | 0.5 mm |
| Length | 2.5 mm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | 2.5 mm x 2 mm |
| Series | ABM10 |
| Standard Pack Qty | 3000 |
| Subcategory | Crystals |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 PPM |
| Type | Quartz Crystal |
| Width | 2 mm |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.13 | $1.13 |
| 10 | $0.99 | $9.90 |
| 25 | $0.89 | $22.25 |
| 100 | $0.86 | $86.00 |
| 250 | $0.81 | $202.50 |
| 500 | $0.78 | $390.00 |
| 1,000 | $0.72 | $720.00 |
| 3,000 | $0.67 | $2,010.00 |
| 6,000 | $0.60 | $3,600.00 |