Abracon ABLNO-156.250MHZ
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | ABLNO-156.250MHZ |
| Part #: | ABLNO-156.250MHZ |
| Availability: | |
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Standard Clock Oscillators Crystal Oscillator 14x9 4-SMD 156.25MHz 18ppm -40C - 85C CMOS 3.3V
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | KR |
| Frequency | 156.25 MHz |
| Frequency Stability | 12 PPM |
| Height | 5.5 mm (0.217 in) |
| Length | 14.3 mm (0.563 in) |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Format | LVCMOS |
| Package / Case | 14 mm x 9 mm |
| Series | ABLNO |
| Standard Pack Qty | 25 |
| Subcategory | Oscillators |
| Supply Voltage - Max | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min | 3.135 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Width | 8.7 mm (0.343 in) |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $29.65 | $29.65 |
| 10 | $28.09 | $280.90 |
| 25 | $24.60 | $615.00 |
| 100 | $23.36 | $2,336.00 |
| 250 | $23.06 | $5,765.00 |