Abracon ABLJO-96.000MHZ
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | ABLJO-96.000MHZ |
| Part #: | ABLJO-96.000MHZ |
| Availability: | |
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Standard Clock Oscillators Crystal Oscillator 14x9 6-SMD 96MHz 25ppm -40C - 85C CMOS 3.3V
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | KR |
| Frequency | 96 MHz |
| Frequency Stability | 40 PPM |
| Height | 5.5 mm (0.217 in) |
| Length | 14.8 mm (0.583 in) |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | 14.8 mm x 9.2 mm |
| Series | ABLJO |
| Standard Pack Qty | 10 |
| Subcategory | Oscillators |
| Supply Voltage - Max | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min | 3.135 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Width | 9.2 mm (0.362 in) |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $33.65 | $33.65 |
| 10 | $30.32 | $303.20 |
| 20 | $28.95 | $579.00 |
| 50 | $26.84 | $1,342.00 |
| 100 | $25.50 | $2,550.00 |
| 200 | $25.12 | $5,024.00 |