- Home
- Products
- Passive Components
- Antennas
- TG.35.8113
Taoglas TG.35.8113
| Manufacturer: | Taoglas |
|---|---|
| MFG Part #: | TG.35.8113 |
| Part #: | TG.35.8113 |
| Availability: | |
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Antennas Apex II TG.35 Wideband 5G/4G Dipole Terminal Antenna Hinged SMA(M)
Specifications
| Antenna Connector Type | SMA Male |
|---|---|
| Application | Access Points, Terminals, Routers |
| Center Frequency | 700 MHz, 800 MHz, 850 MHz, 900 MHz, 1474 MHz, 1700 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz, 2100 MHz, 2600 MHz, 3400 MHz, 3600 MHz, 4000 MHz, 5200 MHz, 5800 MHz |
| Country of Assembly | Not Available |
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | VN |
| For Use With | LTE/GSM/CDMA 700/850/900, GPS/GLONASS, LTE/GSM/HSPA/CDMA 700/1800/1900, UMTS/HSPA 2100, WiFi 2400, LTE 2600, WiFi 5800 |
| Gain | 1.68 dBi, 2.73 dBi, 2.16 dBi, 2.14 dBi, 3.62 dBi, 3.5 dBi, 3.7 dBi, 2.8 dBi, - 0.31 dBi, 0.14 dBi, 1.02 dBi, 3.02 dBi |
| Height | 13 mm |
| Impedance | 50 Ohms |
| Length | 224 mm |
| Maximum Frequency | 6 GHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mechanical Style | Whip |
| Minimum Frequency | 698 MHz |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Panel Mount |
| Number of Bands | 12 Band |
| Polarization | Linear |
| Power Rating | 5 W |
| Product | Indoor Antennas |
| Protocol - Cellular, NBIoT, LTE | 2G/3G/4G/5G, Cellular (NBIoT, LTE), GSM, UMTS, DCS, PCS, WCDMA, HSPA, EDGE, GPRS |
| Protocol - GPS, GLONASS | Galileo, GPS |
| Protocol - Sub GHz | IoT, ISM |
| Protocol - WiFi - 802.11 | 802.11, WLAN, WiFi, WiFi 6E |
| Series | Apex II |
| Standard Pack Qty | 100 |
| Style | Tilt/Swivel |
| Subcategory | Antennas |
| Termination Style | Connector |
| Type | Dipole |
| Width | 58 mm |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $26.30 | $26.30 |
| 10 | $22.22 | $222.20 |
| 100 | $21.07 | $2,107.00 |
| 200 | $20.38 | $4,076.00 |
| 500 | $19.93 | $9,965.00 |