- Home
- Products
- Passive Components
- Frequency Control & Timing Devices
- Crystals
- ABS05W-32.768KHZ-D-2-T
Abracon ABS05W-32.768KHZ-D-2-T
| Manufacturer: | Abracon |
|---|---|
| MFG Part #: | ABS05W-32.768KHZ-D-2-T |
| Part #: | ABS05W-32.768KHZ-D-2-T |
| Availability: |
556 in stock
|
| RoHS: | RoHS Compliant |
Product Information
Crystals 32.768 KHZ 4.0PF -40+105C
Specifications
| Country of Assembly | Not Available |
|---|---|
| Country of Diffusion | Not Available |
| Country of Origin | JP |
| Drive Level | 0.1 uW |
| ESR | 90 kOhms |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Height | 0.5 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Load Capacitance | 4 pF |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | 1.6 mm x 1 mm |
| Product | Crystals |
| Series | ABS05W |
| Standard Pack Qty | 5000 |
| Subcategory | Crystals |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 PPM |
| Type | SMD Crystal |
| Width | 1 mm |
My Recently Viewed Products
Purchase
Pricing
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.36 | $2.36 |
| 10 | $2.06 | $20.60 |
| 25 | $1.86 | $46.50 |
| 100 | $1.79 | $179.00 |
| 250 | $1.56 | $390.00 |
| 500 | $1.47 | $735.00 |
| 1,000 | $1.44 | $1,440.00 |
| 2,500 | $1.37 | $3,425.00 |
| 5,000 | $1.36 | $6,800.00 |